78190

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 8. 5. 2010
Re: Agresivita v?iel

"Dobrý včelař se koukne z okna a ví kdy dovčel není záhodno vrtat a kdy jsou jak beránci."

Včely mezi sebou komunikují vůněmi. Včela s zuřivostí a útočností "na krajíčku" vypouští určité látky, jedna z nich je tuším amylalkohol, které ostatní včely při sebemenším podnětu taky přivádějí k zuřivosti a k útočnosti. Stačí přičuchnout ke včelstvu, ty vůně jsou dost výrazné.
Jak jsou cítít podobně jako po banánu či aromatickém jablku, stačí malý podnět a hromadně útočí. Jak jsou cítít takovou suchou vůní, jakoby po kopřivě, dají si toho líbit velmi moc.
Je ale fakt, že to venku potřebuje bezvětří nebo velice mírný vítr od úlu ke včelaři. Ideální to je v uzavřeném prostoru včelína a ještě víc ideálnější pro zjištění vlastním nosem je to u zadováků, protože tam je při vytahování hlava včelaře podstatně blíž včelám než u nástavků.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 44164


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu